Včelí bzučení – 28. duben 2016

Ve čtvrtek 28. dubna se děti 2. a 3. ročníku zúčastnily výukového programu „Včelí bzučení“. Mohly pozorovat prosklený i dřevěný úl a včelařské pomůcky. Pan Baxa poutavě vyprávěl o zrození včely, životě a užitečnosti včel. Děti se dozvěděly mnoho včelích tajemství od výživy včelích miminek, včelí „kariéry“ od uklízečky až po létavku, tajemství propolisu až po odhalení tvorby a „výroby“ včelího vosku. Mohly si prohlédnout makrofotografie včel a jejich anatomii a potěžkat plástve. Na konci programu si každé dítě vyrobilo svíčku z pravého včelího vosku, kterou si odneslo domů jako dárek. Děti program zaujal a byl pro ně velkým přínosem.

Včelí bzučení Včelí bzučení Včelí bzučení Včelí bzučení Včelí bzučení Včelí bzučení Včelí bzučení Včelí bzučení Včelí bzučení Včelí bzučení Včelí bzučení Včelí bzučení Včelí bzučení

Comments are closed.