Úspěchy v matematice na ZŠ Pavlovská

V dubnu 2013 proběhlo na ZŠ Pavlovská několik matematických soutěží. Největší úspěch jsme zaznamenali v mezinárodní soutěži Matematický klokan.

V kategorii Benjamin se na prvním místě se ziskem 90 bodů umístil Petr Krupica, žák VII.B. Velké želízko v ohni jsme měli v městském kole Matematické olympiády, které se účastnila také gymnázia. I přes tuto těžkou konkurenci se náš žák VII.B Eduard Minks umístil na krásném 8. místě. Základní škola Pavlovská tak v celkovém pořadí obsadila páté místo a jako úspěšný řešitel matematické olympiády tak předstihla i některá gymnázia.Pro menší děti čtvrtého ročníku proběhlo městské kolo Matematické miniolympiády. Martin Dominik ze IV.A se umístil na 12. místě, dalšími řešiteli byli Ondřej Němec a Marek Joukl také ze IV.A.

Začátkem května 2013 proběhlo městské kolo matematické soutěže Pythagoriáda, kterého se zúčastnili žáci 5., 6. a 7. ročníku. Ve všech kategoriích jsme měli zástupce. Z pátých tříd se na 4. místě umístila Marie Machátová a na 7. místě Lucie Pacáková. Ze šestého ročníku se na 8. místě umístila Denisa Tirpáková a dalším řešitelem byla Karolína Hasilová. Sedmý ročník reprezentovala Lenka Burianová, která se umístila na 6. místě a Petr Bedřich, který se umístil na 8. místě.

Všem žákům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

Comments are closed.