Rozhovor se starostou městské části Brno-Kohoutovice

Odpovědi na otázky směřující k zastupitelům úřadu:

Stánek se smíšeným zbožím před školou “večerka/budka”– bude se v blízké době nejspíše prodávat někomu jinému.

Tatran – v areálu Tatranu Kohoutovice se plánují přistavět nová sportoviště, časový úsek je prozatím neznámý, např. horolezecká stěna, lanové překážky atd.

Skatepark – plánuje se vybudování nového skateparku, opět je časový úsek prozatím neznámý.

Teď něco osobnějšího:

Kolik hodin týdně přibližně pracujete?
,,Bude to více než 40h, ale je to různé, někdy začne zasedání rady ve 4 hodiny odpoledne a skončí klidně až v 10 h večer.” Bc. Jakub Hruška (starosta)

,,Mám to nějak stejně jako pan starosta.” Ing. Michal Velička (místostarosta)

,,Jako místostarosta mám vlastně nepřetržitou pracovní dobu.” Ondřej Švéda, MSc. (místostarosta)

Jak jste se všichni tři poznali?
,,Než jsme se dostali sem na úřad, tak jsme museli působit za nějakou stranu, aby nás pak zvolili, takže s panem starostou jsme se seznámili na nějaké naší akci na Tatranu, kde jsme pořádali pálení čarodejnic, takže jsme se poznali ještě před tím, než jsme spolu začali spolupracovat. A s panem místostarostou Ondrou jsme se seznámili až tady, na úřadě.” Ing. Michal Velička (místostarosta)

,,No, my se s panem starostou známe už dlouho ze skautu, když jsme společně ještě jako děti chodili do skautu spolu.” Ondřej Švéda, MSc. (místostarosta)

Máte nějaké náboženské přesvědčení?
,Já ne.” Ing. Michal Velička (místostarosta)

,,Já ano, ale není to definovaná církev.” Ondřej Švéda, MSc. (místostarosta)

,,A já jsem římskokatolický farník tady v kohoutovické kapličce u Radnice.” Bc. Jakub Hruška (starosta)

Bude se nějak rekonstruovat naše škola?
,,Během letošních prázdnin se bude rekonstruovat prostřední patro budovy, bude se opravovat střecha budovy a budou se dokupovat dvě interaktivní tabule.” Ing. Michal Velička (místostarosta)

Na druhou část rozhovoru se můžete těšit po prázdninách.
Celý článek si můžete online poslechnout zde

Autor článku: David Just
Úprava článku: Pavel Vojáček