Den slunce

Vážené žákyně a milí žáci,

rádi bychom vám poděkovali za vaši účast na nedávném Mezinárodním dni slunce, který se konal ve středu 3. 5. 2023.
Doufáme, že jste si užili tohoto slunečného dne a všichni jste se účastnili výzvy oblečení se do barev slunce, jako jsou zlatá, oranžová, červená a další.

Děkujeme vám za to, že jste nám pomohli oslavit tento speciální den, a těšíme se na další akce.

Parlament školy

Co to byl den slunce?
Den slunce je mezinárodní akce, která se slaví každoročně 3. května. Tento den má za cíl upozornit na význam solární energie a podporovat využívání obnovitelných zdrojů energie. V rámci této akce se pořádají různé aktivity a oslavy, které mají podpořit informovanost o výhodách solární energie a o potřebě přechodu k udržitelným zdrojům energie.

Tento den se slaví již od roku 1978, kdy ho zavedla organizace Sun Day Campaign, a postupně se rozšířil do mnoha zemí po celém světě.