Jsme také na Facebooku!
Rychlý kontakt: tel.: 547 381 221, e-mail: info@zspavlovska.cz

Otevíráme 6. třídu s posílenou výukou matematiky

Ve školním roce 2017/18 otevíráme 6. třídu s posílenou výukou matematiky. Přihlásit se mohou všichni žáci 5. tříd. V současné době je matematika hodně žádaná. Většina oborů se dnes opírá o matematické základy a využívá statistiku. Matematika také vede děti k logickému uvažování a to se projevuje nejen v samotné matematice, ale i v jiných předmětech. Děti, které mají logické myšlení, se pak lépe orientují v běžném životě.

deti-matematika

Talentová zkouška z matematiky proběhne písemnou formou a bude obsahovat učivo I. stupně základní školy a logické úkoly odpovídající tomuto věku. Zkouška potrvá 60 minut. Na test si děti přinesou psací a rýsovací pomůcky a přezůvky. Po dobu zkoušky škola zodpovídá za děti, proto v případě, že budou dříve hotovy, nemohou odejít dříve. Talentová zkouška se pro školní rok 2017/18 uskuteční v úterý 16. 5. 2017 v 9:00 hod. v budově ZŠ Brno, Pavlovská 16. Zájemci se dostaví v 8:45 hod. do vestibulu školy.


Z důvodu změn v přijímacím řízení na střední školy posunujeme termíny:

  • doručení přihlášky do 12. 5. 2017 (pátek)
  • talentová zkouška se uskuteční 16. 5. 2017 (úterý) v 9:00
  • výsledky zkoušky budou zveřejněny na webu 19. 5. 2017 (pátek)

Přihlášku k talentové zkoušce si stáhněte zde:
formát pdf | formát rtf

Vyplněnou přihlášku je možno doručit do školy poštou, osobně nebo elektronicky na info@zspavlovska.cz a to nejpozději do 12. 5. 2017. Žáci jsou ke zkoušce zařazeni na základě podání přihlášky. Na zkoušku už nebudou žáci zváni písemně. Výsledky zkoušky budou zveřejněny na webu školy pod číselným kódem, které dítě získá u zkoušky, v pátek 19. 5. 2017.

MČ Kohoutovice

RSS

Copyright © 2017 Základní škola Brno, Pavlovská 16, příspěvková organizace, Všechna práva vyhrazena